Na stadionie Stadion Miejski im. Henryka Reymana odbyło się spotkanie Wisla Krakow - Polonia Warszawa - 2-1

W dniu 17 grudnia 2023 roku na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisła Kraków i Polonia Warszawa. Spotkanie to było częścią 19. kolejki I ligi. Po emocjonującym starciu, Wisła Kraków zdołała pokonać Polonię Warszawa, zdobywając zwycięstwo 2-1. Wynik na przerwę był 1-0 na korzyść Wisły Kraków.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Wisłą Kraków a Polonią Warszawa

Mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Polonią Warszawa odbył się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w ramach 19. kolejki I Ligi. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 11:40.

Początek meczu był bardzo emocjonujący, obie drużyny starały się narzucić swoje warunki, ale to gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 18. minucie A. Rodado strzelił bramkę dla Wisły Kraków, a asystę zanotował Goku Roman.

Po pierwszej połowie wynik to 1-0 dla Wisły Kraków, która wyraźnie dominowała na boisku, choć Polonia Warszawa również stwarzała zagrożenie pod bramką przeciwnika.

W drugiej połowie goście z Polonii Warszawa zdecydowanie zaostrzyli grę, co zaowocowało wyrównaniem w 77. minucie. S. Kobusinski przechytrzył bramkarza Wisły, doprowadzając do remisu 1-1.

Nieoczekiwanie emocje trwały do samego końca, gdyż w doliczonym czasie gry A. Rodado ponownie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik meczu na 2-1 dla Wisły Kraków. Asystę przy tej bramce zanotował Villar Miki.

Mecz był bardzo zacięty i pełen napięcia, co potwierdzają również dwie żółte kartki dla gospodarzy (J. Colley 75') oraz jedna dla gości (V. Okhronchuk 12').

Co ciekawe, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co świadczy o fair play ze strony obu zespołów.

Po tym zwycięstwie Wisła Kraków będzie musiała zmierzyć się z kolejnymi trudnymi rywalami: Tychy 71, Widzew Łódź, Arka Gdynia. Natomiast Polonia Warszawa czeka starcie z Miedzią Legnica i Chrobrym Głogów.